Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Hudba

Netlabel Aerotone

Ďakujem chalanom z www.zionmag.org za ich odkaz na stránku nezávislého internetového vydavateľstva Aerotone. Málo kedy sa stane, že si človek vypočuje dva albumu za sebou a obidva sú vynikajúce... Bol by to hriech sa nepodeliť no nie? No áno! :)

Netlabel Aerotone je nemecké internetové lo-fi vydavateľstvo. Ich slogan hovorí za všetko:
welcome to aerotone. we are a netlabel and we love melancholic music. Aby som Vás dostal do obrazu, tak všetky albumu na ich stránkach sú voľne stiahnuteľné a to vrátane bookletu. No nekúp to:)

Nemal som veľmi čas sa túlať po ich stránke, to čo som si vypočul stálo ma dostalo.Takže ideme nato.


Le Mépris - Le Mépris (2007)
Le Mépris
Hlavnou hrdinkou tohto albumu je Reiko Matane, japonská pianistka, ktorá prezentuje svoje prvé ucelené dielo. Tento mini album sa volá "Le Mépris", nachádza sa tu osem pomalých skladieb. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že sú ideálne na tieto studené a sychravé večery. Podľa Aerotonu je to unikátna hudobná skúsenosť a s tým nemôžem nesúhlasiť. Ako ochutnávku pridávam prvú skladbu z albumu:

Le Mépris - Hikkikomori 2:56min
Odkaz na celý albumu (bez bookletu) je tu!

Moje hodnotenie: 8/10

Entertainment for the braindead - hydrophobia (2008)
Entertainment for the braindead

Druhý album pre Vás (nás) vytvorila 21 ročná speváčka Julia Kotowski inak Eftb (Entertainment for the braindead). Tento album vydal Aerotone v spolupráci s ďalším netlablom Aahh records. Okrem klasických nástrojov ako je gitara, ukulele alebo flauta sa na albume nachádzaju aj menej používané ako napríklad plelchovky, hrnčeky, zásuvky či dokonca mlynček na čierne korenie... A aby som nezabudol, Júliin hlas je nezabudnuteľný :) Aj z tohto albumu Vám ponúkam ochutnávku:

Eftb - Mi Corazón 5:19min
Odkaz na celý album je tu!

Moje hodnotenie: 7/10
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010