Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Hudba

Hudobné delikatesy 11/08

Dlho sme Vám nepriniesli novinky z hudobnej scény... To bolo spôsobené tým, že som sa dlho nevedel rozhodnúť čo by som Vám ukázal. Ako výber dopadol uvidíte nakoniec sami. Z každého rožoka trošoka :)

Amycanbe
Amycanbe
Na úvod prichádza zo severného talianska skupina Amycanbe. Debutový album nahrali v roku 2007 v Anglicku  a čo čert nechcel hneď sa zapáčili BBC, kde hrali zopárkrát naživo. Podľa hudobných kritikov patria do krabice s označením indie akustický pop, folk. No neviem, neviem... Poslednú dobu je takto označovaná každá nová skupina. Pripravil som pre vás 3 skladby z ich debutového albumu Being A Grown-Up Sure Is Complicated.   Nech sa páči...

Amycanbe ~ myspace
Amycanbe ~ facebook
Amycanbe ~ homepage

Amadou et Mariam & Manu Chao
Amadou
Amadou Bagayoko a Mariam Doumbia sú živým príkladom toho, čo dokáže ľudská bytosť ak fakt veľmi chce. Rozpoviem Vám v krátkosti ich príbeh. Amadou a Mariam sa stretli v inštitúte pre nevidomých. Obidvaja boli slepí a napriek nevôli rodičov sa dali dokopy, partnersky aj profesionálne. Zo začiatku pracovali v Bamaku - hlavnom meste Bali, kde sa stretli s ostrou vojenskou diktatúrou. Hrávali hlavne po hoteloch. V 2005 roku sa stretli s Manu Chaom, ktorý s nimi nahral album Dimanche a Bamako, z ktorého pochádza klip, ktorý som pre Vás vybral. Ešte dodám, že v roku 2006 nahrali spolu s Herbert Grönemeyerom hymnu pre Fifa World Cup 2006. V súčasnosti sa lietajú z festivalu na festival. :)

Amanda et Mariam & Manu Chao - Senegal FastFood


Na záver som si pre Vás pripravil sklenené lízatko z USA. Skupina, ktorá podľa vlastný slov hraje americký freestyle pop punk na syntetizátore, bude efektný zakončením hudobných delikaties.

Glass Candy - B/E/A/T/B/O/X
Glass Candy
Americká skupina skladajúca sa z dvoch členov - klávesáka a vokalistky. Používajú iba analógové hudobné nástroje bez vplyvu počítačov. Sú inšpirovaní Warhollom, horrorovými filmami z 70-80 rokov a Kraftwerkom. A napriek tomu všetkému sa mi veľmi páčia. Hlavne speváčka Ida No je čarovná :) Pripravil som Vám 3 ukážky z posledného albumu a jeden videoklip, kde uvidíte, aká čarokrásna je Ida. Týmto sa končia občasné hudobné delikatesy.  Uvítame nápady, pripomienky opravy a tak...Glass Candy ~ myspace
Glass Candy ~ facebook
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010