Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Hudba

Hudobné delikatesy 03/09


Zdroj: Carton Park@Myspace

Istanbulská stránka Undomondo (www.undomondo.com) ma neprestáva udivovať. Posledné príspevky boli o takých hudobných odnožiach (drone, noise, glitch porno pop - fakt), že zároveň so mnou plakali aj slúchadlá. Jedným z posledných príspevkov je hudba pre deti - zoskupenie Carton Park. Vážne. Hravá francúzska hudba s jednoduchými textami - garantované instantné zlepšenie nálady. Za francúzskym zoskupením Carton Park, ktoré pochádza z dielne Ponpoko Records sa skrýva Gongpol & Mit, Mami Chan a Norman Bambi.


Carton Park - Cui Cui Dancing
Carton Park - Chuca River Tale
Carton Park - Maison des Fantômes


Spracované podľa Undomonda.

NME - The Greatest Guitar Riff of All Time
Na stránkach NME.com sa pred niekoľkými dňami začalo hlasovanie o najlepšiu gitarovú skladbu všetkých čias. Prvé miesta patria neohrozne MUSE, ale v TOP 20 sa nachádza Nirvana, Radiohead, Blur, Jimmy Hendrix a podobne. Poriadne zamiešať poradie môžete tu!

Zatiaľ prvé miesto: Muse - HysteriaBats for Leashes - Two Suns
Natasha Khan, ktorá sa skrýva pod pseudonymom Bats for Lashes vydala 6. apríla svoj druhý album - Two Suns. Jej tvorba je často prirovnávané k Bjork, PJ Harvey alebo ku Kate Bush. Album sa hudobne podobá predchádzajúcemu albumu Fur and Gold (ukážky nižšie), ktorý bol nominovaný na prestížnu cenu Mercury Prize 2007. Na Myspace je zopár skladieb z nového albumu. Príjemné počúvanie na dlhé večery. Odporúčam!

Bats for Lashes - Horse and I (Furs and Gold,2006)
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010