Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Hudba

Beatbox
1) Choďte na stránku http://translate.google.com/

2) Nastavte preklad z nemčiny do nemčiny

3) Do prekladača skopírujte text: pv zk pv pv zk pv zk kz zk pv pv pv zk pv zk zk pzk pzk pvzkpkzvpvzk kkkkkk bsch

4) Kliknite "Vypočuť"

Bonus: Nastavte preklad z a do slovenčiny a máte elektropop jak vyšitý!

Google Translate Link
Posledni komentare
05.04.2011 22:07:34: slovencina znie velmi podobne s vietnamcinou :-)
05.04.2011 22:02:57: no koho toto vobec aj napadlo!!! :-) :-) :-)
Keď sa v Ríme 10.11.1928 narodil Libere a Máriovi syn Ennio, ani len netušili, kam sa ich syn, či skôr jeho hudba dostane. Prvý pohľad maličkého Ennia určite patril matke, druhý otcovi a no potom už uprel zrak na voľne pohodenú trúbku (rodičia boli jazzoví hudobníci). Kým jeho rovesníci so sebou po rímskych uliciach vláčili "drevených koníkov", Ennio všade ťahal svoju trúbku. Už v šiestich rokoch skomponoval prvú skladbu. V deviatich rokoch mával hodiny trúbky v Národnej akadémii Santa Cecília. Prirodzený talent mladého trubkára už vtedy vzbudzoval údiv a rešpekt. V dvanástich rokoch formálne nastúpil na 4-ročné konzervatórium ku Goffredovi Petrassimu, kde študoval trúbku, hudobnú kompozíciu, zborovú hudbu (štúdium dokončil za polovičný čas). Začala druhá svetová vojna.
Ak sa ho spýtate, čo si pamätá z tohto obdobia pamätá, jednoducho vám odpovie: "Bombardovanie a hlad". No mladý Ennio sa nevzdával a študoval ďalej. Prišli prvého skladby pre rozhlasové hry. Študoval ešte viac. V 1954 roku získal diplom a začal písať hudbu aj pre filmy. Spočiatku písal pre iných skladateľov alebo pod pseudonym - tvoril pod umeleckými menami Dan Savio alebo Leo Nichols. Stále viac sa dostával do podvedomia ako skladateľ využívajúci netradičné nástroje či postupy. Za veľkou mlákou sa jeho hudba zdala stále málo výrazná a nenápadná. To sa však zmenilo, keď sa mu ozval býval spolužiak, Sergio Leone, aby vytvoril hudbu pre, teraz už legendárny film "Pre hrsť dolárov". Keďže bol rozpočet obmedzený, Ennio sa teda nemohol spoľahnúť na celý orchester. Preto netradične v skladbách využil streľbu, práskanie bičom, fenderové elektrické gitary a drumbľu:Po tomto fenomenálnom úspechu filmu a hudby zároveň, sa brány do hudobného sveta filmu razom otvorili. Ponuky sa začali sypať z každej strany. Medzi jeho najznámejšie skladby patrí hudba k filmom "Vtedy na západe", "Nedoknuteľní", "Bitka o Alžír" alebo "Kino Raj". Spolupracoval s režisérmi takých mien ako je Sergio Leone, Roman Polanski, Giuseppe Tornatore, Pier Paolo Pasolini, Brian De Palma. Po piatich neúspešných nomináciach si konečne v roku 2007 z rúk Clinta Eastwooda prevzal Oscara za celoživotné dielo. V roku 2010 prevzal s islandskou hudobnou divou Björk prestížne hudobné ocenenie Polar Music Prize. V našich zemepisných šírkach sme sa s hudbou Ennia mohli stretnúť aj v seriáli "La Poivra":Tento vitálny talian už vytvoril hudbu k 492 filmom, dokumentom alebo seriálom a pevne verím, že to číslo sa bude ešte zvyšovať.
Všetko najlepšie k 82. narodeninám Ennio Morricone!

-qukler-
Röyksopp - SeniorSeverské krajiny sa už tradične radia medzi najhudobnejšie krajiny sveta. Pravdepodobne sa tam všetci držia hesla: "Ak nevieš hrať, spievať alebo maľovať, budeš rybárom!" Možno preto Berg a Brundtland z nórskeho Tromso nechytajú ryby - dali sa na hudbu. Na hudobnej scéne sú už od polovice 90tych rokov a koncom minulého storočia založili  skupinu Röyksopp. Kombinujú rôzne elektronické štýly od dance, cez downbeat až po triphop. Röyksopp v nórštine predstavuje jedlú hubu, u nás známu ako "prášnica", hudobníci však mali na mysli atómový hríb. Debutový album z roku 2001, Melody A.M., prijala kritika a poslucháči nadmieru dobre. Celosvetového uznania sa dočkali až po odvysielaní priekopníckych videoklipov na MTV. Sú však aj neprajníci, ktorí tvrdia, že za úspech vďačia hlavne reklamným spotom pre Geico, Apple, T-Mobile. Mnohé ocenenia Röyksoppu však tieto tvrdenia vyvrátili.
V roku 2005 uviedli druhý album The Understanding. Po ďalších štyroch rokoch sme sa dočkali tretieho albumu Junior, na ktorom vokály nahrali Robyn, Anneli Drecker, Karin Dreijer Andersson a Lykke Li. 13 septembra sa na trh dostane posledný inštrumentálny album Senior. Teraz máme šancu (vďaka The Hype Machine a Soundcloud) vypočuť si nový album zdarma. Dokonca aj tu, na multispace:http://www.royksopp.com/
http://hypem.com/artist/royksopp
http://soundcloud.com/royksopp

-qukler-
Stále som tvrdil, že Radiohead je neobyčajná skupina otvorená novým nápadom a ideám - obchodný model "zaplať koľko chceš", najviac kamier na koncerte, najekologickejší koncert atď.  Zase ma raz milo prekvapili.  Pred rokom, presnejšie  23. augusta 2009, sa na holešovickom výstavisku v Prahe konal ich famózny koncert. Zopár fanúšikov dalo hlavy, fotoaparáty a kamery dokopy, a nakrútili z rôznych uhlov film o koncerte. Radiohead im to nielenže povolili, ale dokonca im do filmu dodali remasterovanú muziku! Odkaz na toto boogleg DVD, ktoré sa volá jednoducho Prague DVD, je aj na oficiálnej stránke Radiohead. Najlepšia informácia nakoniec - film je úplne zdarma. Na stránke tvorcov filmu sa  v download sekcii nachádzajú linky od HD verzie (7,23Gb) až po Mp4 verziu (968Mb). Že film stojí zato, vás presvedčí  nižšie zavesený trailer. Tak sťahujte ľudkovia, načo čakáte? :)

Playlist:
'15 Step'
'Weird Fishes/Arpeggi'
'All I Need'
'Lucky'
'Nude'
'Morning Bell'
'2+2=5'
'A Wolf At The Door'
'(Nice Dream)'
'The Gloaming'
'Exit Music (For A Film)'
'Bangers N Mash'
'Bodysnatchers'
'Idioteque'
'Pyramid Song'
'Airbag'
'The National Anthem'
'How To Disappear Completely'
'The Bends'
'True Love Waits'
'Everything In Its Right Place'

Trailer:Link:
http://natalynz.free.fr/Radiohead_Prague/Main.html

-qukler-
Good Old Summer
Foto: Artificial Wind

The summer wind came blowin' in
From across the sea
It lingered there to touch your hair
And walk with me
All summer long
we sang a song
And then we strolled that golden sand
Two sweethearts and the summer wind

Frank Sinatra – The Summer Wind


Nik Kershaw - I won't let the sun go down on me
Laid Back - Sunshine reggae
Marianne Faithfull - Summernights
Mungo Jerry - In the Summertime
Kinks - Sunny afternoon
Blue Cheer - Summertime blues
Lovin Spoonfull - Summer In The City
Cliff Richard - Summer holiday
Goombay Dance Band - Sun Of Jamaica

Playlisty sme už mali všelijaké. Punkáčov, rusov s theremínom, niečo pre zamilovaných, cover verzie a na toto letné horúce obdobie sme pre vás vybrali staré letné hity. Zavolajte aj svojich rodičov či prarodičov. Let the party begin!!!

-qb-
Posledni komentare
11.08.2010 22:56:36: hehe, to by si chela pocut :)))
11.08.2010 22:08:59: jak fotka? baba krasne vydarena :P
10.08.2010 22:12:01: Fakt vydarena :)
06.08.2010 15:43:37: Jejda, krasna fotka.
Premiéra filmu Tron: Legacy je síce naplánovaná na december tohto roku, ale média ho rozmazávajú už od roku 2009. Multispace trendy nesleduje, ale keď je raz niečo dobré...
Tron 2 alebo Tron: Legacy bude nezávislým pokračovaním  legendárneho sci-fi filmu Tron z roku 1982. Film sa pýši viacerými zaujímavosťami. Režisérom je Joseph Kasinski, ktorý vo veľkom filmovom priemysle nie je známou osôbkou. Dôveru získal svojim citom pre futurizmus, ktorý prejavil pri tvorbe reklamných spotov a upútaviek na počítačové hry či pri dizajne vlastnej stránky. Podľa dostupných informácií je rozpočet filmu viac než 300 miliónov dolárov, čo z neho robí najdrahší film v histórii. Niektorí kritici sa nechávajú počuť, že vizuálnymi efektami zhodí z piedestálu aj stále spomínaného Avatara. Soundtrack k filmu pripravujú francúzski hudobní priekopníci v elektronickej hudbe - Daft Punk. Trailerov k filmu sa už zopár na webe objavilo, ale až teraz sa títo predstavitelia novej francúzskej vlny rozhodli zverejniť šesť kompletných skladieb. Na film som bol zvedavý už dávnejšie, ale tieto skladby moju zvedavosť znásobili. Jednoduché elektronické skladby, z ktorých sála Daft Punk a science fiction, budú držať diváka v napätí aj v prípade, keby bol film prepadák :) Vypočuť si ich môžete na oficiálnej stránke k filmu, na stránke rozhlasovej stanice The End Seattle alebo aj u nás. 

Daft Punk - Tron Legacy I

Daft Punk - Tron Legacy II

Daft Punk - Tron Legacy III

Daft Punk - Tron Legacy IV

Daft Punk - Tron Legacy V

Daft Punk - Tron Legacy VI


-qukler-
Salvo! je ambiciózny projekt hudobnej skupiny Edward Sharpe and the Magnetic Zeros (http://edwardsharpeandthemagneticzeros.com). Salvo! je 12-dielny muzikál o dobrodružstvách Edwarda Sharpe. Salvo! je vizuálny a hudobný zážitok.
Všetko sa to začala na stretnutí anonymných alkoholikov. Frontman skupiny - Alex Ebert, sa po rozchode s priateľkou dostal až na protialkoholické liečenie. Tam vymyslel Edwarda Sharpa. Človeka, ktorý bol poslaný na zem, aby uzdravoval a chránil ľudstvo. Vizuálne spracovanie pod režisérskou taktovkou Benjamina Kutska (http://www.benjaminkutsko.com) je bravúrne, ten človek fakt vie čo robí. Celý príbeh (zatiaľ) je zasadený do púšte, kde sa Edward Sharpe ocitne úplne sám. Teda, nie úplne sám, pretože spoločnosť mu robia halucinácie. V prvej časti pod názvom Desert Song, Edward stretáva svojho otca, spomína na svoje detstvo a trpí halucináciami - v náhodnom poradí :) V druhej časti (Kisses Over Babylon) sa Edward Sharpe dostáva do pracovného tábora. Všetci väzni tu pracujú v neľudských podmienkach. Edward s pomocou ďalších väzňov zorganizuje útek... Ak sa vám páčila prvá časť, druhá vás doslova pohltí, či už hudobne alebo spracovaním.
Všetko najlepšie Björk! 21. novembra 2009 oslávi islandská diva Björk krásnych 44 rokov. K tejto príležitosti sa na stránkach hudobnej stanice MTV hlasovalo o 10 najlepších skladieb od tejto excentrickej umelkyne. Takže tento zoznam desiatich skladieb aj s hudobnými ukážkami som si dovolil dať aj na Multispace:

10. Dull Flame of Desire
9. Violently Happy
8. Wanderlust
...
Na slovenskej hudobnej scéne sa už viac ako 5 rokov pohybuje folková skupina ORBUS zo Svätého Jura, ktorá 22.10.2009 oslávila 5. výročie svojho prvého verejného vystúpenia v Spoločenskom dome Prievoz v Bratislave. Viaceré kritiky spájajú túto skupinu aj s inými hudobnými žánrami, ale samotní členovia kapely sa najmä vďaka textom a celkovému hudobnému prejavu hlásia k folku. Počas svojej existencie prešla skupina viacerými personálnymi zmenami, hoci základ zostáva od založenia nezmenený:
Ľuboš Hollan – perkusie, akustická gitara, spev, hudba, texty
Zuzana Poláková – klavír, flauty, spev (momentálne na materskej dovolenke)
Juraj Kozár – basgitara, hovorené slovo, (tanec)
Martin Zálešák – akustická gitara, spev, hudba, texty
V súčasnosti so skupinou hrá aj Marcel Čambal – elektricka gitara, spev

ORBUS v roku 2009 dokončil svoje debutové CD s názvom „Svet je naruby“, na ktorom je 11 pesničiek a vo veľmi blízkej budúcnosti chystá uskutočniť jeho krst.

Martin Zálešák za Orbus
www.orbus.sk
www.myspace.com/orbusband


Orbus nám daroval do súťaže spomínané CD "Svet je naruby", ktoré dostane jeden vyžrebovaný šťastlivec. Viac podrobností nájdete v rubrike Súťaž.

-qr-
Nie je nič jednoduchšie - zobrať osvedčený hit, prespievať ho a tešiť sa z úspechu. V poslednej dobe sa mi zdá, že cover verzie sa stali módnym hitom, nevraviac o tom humbugu okolo retro štýlu kopírujúceho 80te roky. Sú však cover verzie, ktoré sú známejšie a úspešnejšie než ich "rodičia". Snažil som sa vybrať najznámejšie hity. Samozrejme, že v komentároch privítam vaše obľúbené cover verzie. Nápad na tento kratučký článok som dostal po tom, ako som zistil, že jedna z mojich obľúbených pesničiek je vlastne cover verzia starej skladby z roku 1692.  Niektoré informácie možno prekvapia aj vás...
Posledni komentare
03.11.2009 19:46:32: Musim sa priznat, že som dlho rozmýšľal medzi sweet jane a blue moon, ale mesiac to vyhral :) Inak n...
03.11.2009 18:32:01: tak pri Cowboy Junkies jednoznacne treba spomenut aj Lou Reedovu Sweet Jane! jeden z najelektrizujuc...
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010