Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Film

Moje januárové kinohity

Ak sa v najbližšej dobe chystáte do kina a neviete si vybrať, mám pre Vás dva tipy na filmy, ktoré sa mi v poslednej dobe naozaj páčili.

Sirotinec (CSFD - 77%, IMDB - 7,7)
Na tomto španielsko-mexickom filme sa producentsky podieľal Guillermo del Toro - režisér filmu Faunov labyrint. Z môjho pohľadu to zo Sirotinca bolo aj cítiť.
Nebudem písať o obsahu, ten si prečítate vo všetkých recenziách k filmu a nakoniec si môžete pozrieť aj trailer, ktorý pripájame na konci príspevku. Mňa najviac zaujalo prepletanie fantázie s realitou. Možno je to cesta, ako sa vyrovnať s ťažkosťami, ktoré nás v živote postretnú. Svoju mieru si musí nájsť každý sám. Musím však priznať, že film má aj svoje hluché miesta, ale celkovo som z kina odchádzala spokojná. Ja, aj moji kamaráti. :)
Ešte dodám, že v tomto filme určite nechýba vynikajúca hudba, takže ak sa rozhodnete zájsť na to do kina, máte o pekný večer postarané.Zvláštny prípad Benjamina Buttona (CSFD - 87%, IMDB - 8,5)
Keď som si prečítala, o čom tento film asi bude, pravdupovediac ma to veľmi nenadchlo, ale predsa som sa rozhodla, že si ho pozriem.
Bola som zvedavá, ako vyzerá život človeka, ktorý sa narodí starý a postupne mladne..No a samozrejme ani herecké obsadenie mi nebolo ľahostajné (Brad Pitt v hlavnej úlohe)..:))
Naozaj som nečakala, že ma film osloví tak, ako ma oslovil. Pozrela som si ho hneď dvakrát. Ani neviem, čo konkrétne bolo na tomto filme také dobré, ale chcela som ho vidieť ešte raz.
Asi príbeh jedného človeka, ktorý sa v niečom líši od iných, príbeh o fenoméne.Vo filme je síce pár veselých častí, ale celkovo je dosť smutný, takže ak máte depresie, mali by ste možno pozeranie tohto filmu odložiť na neskôr..:)
Tu je aj trailer, aby ste sa navnadili:

Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010