Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Film

FEBIOFEST 2009

Ak máte radi filmy a radi chodievate do klubových kín, určite poznáte pojem Febiofest. Ak nie, aspoň sa niečo dozviete. Febiofest je medzinárodná prehliadka filmu, televízie a videa. Bol založený pražskou filmovou a televíznou spoločnosťou FEBIO ako česko - slovenské podujatie v roku 1993, tento rok je teda jeho 16-tym. V roku 2009 pre nás slovenskí organizátori, ktorými sú mimochodom Asociácia slovenských filmových klubov a Slovenský filmový ústav, pripravili tradične výber množstva filmov, noviniek i výber starších diel. Všetko je rozdelené do sekcií a samozrejme nechýbajú sprievodné podujatia.
Tento rok sa Febiofest rozrástol a putuje do deviatich miest Slovenska (v minulosti ich bolo osem, tento rok pribudol Trenčín). Okrem mesta naviac, prináša tohtoročný festival novinky českej a slovenskej kinematografie (nedá mi nepodotknúť, že slovenskej v porovnaní z minulým ročníkom pribudlo, čo ma veľmi teší). V rámci predstavovania národnej kinematografie bude tento ročník zameraný na srbský film. Ani zďaleka však neviem vypichnúť do tohto informatívneho príspevku, čo pre nás tento ročník pripravil. Radšej Vás odkážem na internetovú stránku. Všetko o tomto festivale, vrátane programu, nájdete na  oficiálnych stránkach Febiofestu (www.febiofestsk.sk). Do pozornosti dávam katalóg filmov. Nájdete tam krátke predstavenie jednotlivých filmov, rozdelených podľa sekcií. Musím pochváliť, že je to výborná pomôcka, mne teda minulý rok dosť uľahčila výber :) Škoda len, že som nemala toľko času, aby som stihla všetko, čo som chcela, pretože program je naozaj bohatý.
Hádam si vyberiete aj vy.
A na záver to najdôležitejšie - dátumy. Febiofest tour začína v Bratislave už zajtra - 30.3.2009 a potrvá do 5.4. 2009. A pokračuje v nasledovných mestách:
Žilina (06.-08.4.), Košice (14.-19.4.), Poprad (15.-17.4.), Nitra (20.-22.4.), Banská Bystrica (20.-24.4.), Martin (23.-29.4. ), Prešov (27.-30.4). Trenčín (05.-08).

Prajem príjemné pozeranie!!

JaJa

JaJa zabudla pripomenúť, že máme pre vás darček. A tu je!

Legenda:
A4-Nultý priestor, DK Zrkadlový háj, FK 35mm VŠMU, FK NOSTALGIA, Kino Mladosť, FK Charlies Centrum


Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010