Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Film

Alexander Petrov - Old man and the sea

Máme tu ďalší oskarový animovaný film. Týmto plním svoj sľub, ktorý som dal v komentári ku anim. filmu Otec a dcéra (viac tu). Článok a film je venovaný špeciálne pre Jane ;) Alebo slovami klasika: "Nech je Multispace inšpiráciou pre Vás všetkých!"
Dielo Starec a more od Heminghwaya patrilo za mojich školých čias k čítankovej literatúre. Kto z vás to nepozná (fuj, že sa nehanbíte), nech zaspomína na svoje školské časy :)
Alexander Petrov sa so svojím animovaným filmom Starec a more natrápil viac než dosť. Celá príprava mu trvala skoro tri roky. Animácie vo filme namaľoval Petrov sám a nebolo ich málo - 20 minútový film sa skladá z 29 tisíc snímkov (presnejšie olejových obrazov maľovaných na skle). Ale jeho námaha nevyšla nazmar, tento snímkom získal v roku 2000 Oskara a popri tom aj zo tucet iných ocenení. Starec a more od Petrova je často prirovnávaný k Rembrandtovým obrazom. Ja (úplný neznalec umenia) si myslím, že právom :)
Dosť bolo rečí, pokochajte sa krásnymi zábermi tohto animovaného filmu:

Časť 1:


Časť 2:Linky:
http://www.imdb.com/title/tt0207639/
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Old_Man_and_the_Sea_(1999_film)


Viac animovaných filmov od majstrov svojho remesla, vrátane Petrova nájdete na:
http://www.pascalblais.com

qukler

PS:
Určite ste si všimli, že video z youtube nemá veľmi dobrú kvalitu. Ak mi napíšete na mail, ukážem Vám cestu ako získať video vo vynikajúcej kvalite ;)
Poslední komentáře
09.02.2009 21:45:29: Mato, dakujem! Je to nadhera... Ale OTEC A DCERA su pre mna stale TOP :-)
09.02.2009 21:43:55: Aj ked tu som nasla tiez krasne inspirativne obrazy. No nepomozem si :-) ale OTEC A DCERA ma drapli ...
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010