Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Udalosti

Salvo! je ambiciózny projekt hudobnej skupiny Edward Sharpe and the Magnetic Zeros (http://edwardsharpeandthemagneticzeros.com). Salvo! je 12-dielny muzikál o dobrodružstvách Edwarda Sharpe. Salvo! je vizuálny a hudobný zážitok.
Všetko sa to začala na stretnutí anonymných alkoholikov. Frontman skupiny - Alex Ebert, sa po rozchode s priateľkou dostal až na protialkoholické liečenie. Tam vymyslel Edwarda Sharpa. Človeka, ktorý bol poslaný na zem, aby uzdravoval a chránil ľudstvo. Vizuálne spracovanie pod režisérskou taktovkou Benjamina Kutska (http://www.benjaminkutsko.com) je bravúrne, ten človek fakt vie čo robí. Celý príbeh (zatiaľ) je zasadený do púšte, kde sa Edward Sharpe ocitne úplne sám. Teda, nie úplne sám, pretože spoločnosť mu robia halucinácie. V prvej časti pod názvom Desert Song, Edward stretáva svojho otca, spomína na svoje detstvo a trpí halucináciami - v náhodnom poradí :) V druhej časti (Kisses Over Babylon) sa Edward Sharpe dostáva do pracovného tábora. Všetci väzni tu pracujú v neľudských podmienkach. Edward s pomocou ďalších väzňov zorganizuje útek... Ak sa vám páčila prvá časť, druhá vás doslova pohltí, či už hudobne alebo spracovaním.
Quentin Tarantino, či už ho máte radi, alebo nie, sa zapísal do kimenatografie ako veľmi špecifický a unikátny režisér. V poslednej dobe je známy aj ako hlásič počasia a hudobník. V rozhovore pre The Hollywood Reporter uviedol svojich TOP 8 filmov roku 2009. Hneď sa nám núka otázka: Prečo len osem? Nuž, v čase toho rozhovoru sa ešte nepremietali ďalšie tohoročné trháky - Avatara, The Lovely Bones a Invictus. Preto si Tarantino nechal dve miesta v zálohe. V jeho zozname nie sú žiadne krváky (teda možno okrem Čokolády), kde by lietali ruky, nohy a kde by bolo celé filmové plátno zaliate hektolitrami krvi. Ale aj napriek tomu je výber filmov vskutku zaujímavý, veď posúďte sami.
Už niekoľko dní sa na internete povaľuje druhý trailer Alice z krajiny zázrakov. Nebudem klamať, keď poviem, že tento je ešte lepší než prvý. Tento trailer nás dostáva hlbšie do príbehu, ocitneme sa na zámku Červenej kráľovnej, na čajovom večierku Klobúčnika a na konci spoznáme aj novú potvorku Jabberwocky (skúste si vygoogliť Jabberwocky a Terry Gilliam) . Trikové zábery sú neskutočné a spolupráca Tim Burton + Johny Depp nás zatiaľ nesklamala, či áno? Neostáva nám nič iné, iba čakať - 5. marec 2010 nie je až tak ďaleko.

Trailer č.2:-qr-
December je mesiacom fotografie. Vybral som pre vás zopár zaujímavých fotografov (Kratochvíl, Titarenko, Kenna), zopár zaujímavých aplikácií (Simulátor fotoaparáta a objektívu), spomenieme víťazov World Press Photo a fotografickú školu pre začiatočníkov a pokročilých.Filmárom venujeme začiatok budúceho roku.
Avizované žrebovanie súťaže o CD skupiny ORBUS Svet je naruby prebehlo dňa 6.12.2009. O transparentnosti žrebovania sa môžete presvedčiť sami, nakoľko celý priebeh je natočený na prvom videu vyrobenom Multispace tímom. Výsledky žrebovania i samotné video nájdete v rubrike SÚŤAŽ.
Milí "folkisti"! Tí, ktorí netrpezlivo čakáte na žrebovanie súťaže o CD skupiny ORBUS Svet je naruby, musíte ešte chvíľu vydržať.
Vy tvoríte obsah! Pre vás, našich čitateľov, sme vytvorili http://multispace.posterous.com, ktorých obsah budete tvoriť vy!Je to veľmi jednoduché.
Stačí poslať mail na post@multispace.posterous.com. V priebehu niekoľkých chvíľ sa váš príspevok objaví na stránke. Čo z toho budete mať? Hlavne výmenu zaujímavých informácií.  Cieľom Multispace@Posterous je vytvoriť skupinu ľudí, obľubujúcich rovnakú hudbu, filmy, divadlo, literatúru s minimálnou námahou a maximálnym účinkom. Veď, kto má viac informácií, než vy, naši čitatelia. Budeme sa inšpirovať navzájom. Vaše príspevky sa budú objavovať aj na bočnom panele tu. Skúste pridať video alebo skladbu, básničku, text, fotografie z koncertu alebo festivalu. Čo len chcete. Ak sa vám to zapáči, budeme len radi.  Tentokrát vy píšete a my čítame :) Ale ako nato. Fakt jednoducho:
1  
2  
3  
4  
5  
6  
7  
8  
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010