Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Udalosti

Erlend Loe - Fakta o Fínsku

Áno je to fakt pravda. Prednedávnom vyšla v českom vydavateľstve Vakát nova kniha nórskeho spisovateľa Erlenda Loeho - Fakta o Fínsku. Zatiaľ som len na desiatej strane, takže vás nebudem nudiť dlhou recenziou. Môžem iba potvrdiť, že Erlend trochu zjemnil štýl písania, ale naivita známa z "Dopplera", či "Naivní, super" je stále tam. A aj preto je to sakra zábavné čítanie. Prinášam aspoň oficiálny text vydavateľstva: Další román oblíbeného norského autora Erlenda Loea, který vychází česky, plyne jako voda, jako voda ovšem neplyne plnění úkolu, který na sebe vzal jeho hlavní hrdina trpící fobií z vody – napsat brožuru o Finsku, jež by měla do této krásné země přilákat statisíce Norů, když o Finsku vůbec nic neví, nikdy tam nebyl, a co se týče cestování, je toho názoru, že lidé by se měli zdržovat raději doma. Není to tedy ani trochu snadná věc a situaci mu navíc ztěžují nejrůznější překážky v podobě neustále odtahovaného auta, vztahu, který naváže na odtahovém parkovišti se Sestrou, nebo záchranné výpravy pro Sestřina mladšího bratra Bima, jenž trvá na tom, aby se mu říkalo Skarphedin.


Krátka ukážka (asi z 10tej strany):
Ale co dalšího maji ve Finsku? .... A tisíc jezer a Jeana, velkého Sibelia, a design, možná především design, a Nokii, sám mám telefón Nokia, je na něj sakra spolehnutí a má infračervený výstup pro ty, kteří to potřebují, ale to ja tedy nepotřebuju, nemám rád infračervené výstupy, nemám vubec rád infračervené věci, připomínají mi nemoc....

Kniha sa dá na Slovensku kúpiť v internetovom kníhkupectve ePlanet (možno už aj niekde inde). Ja som svoju kúpil na Listování v Štúdiu 12. Zatiaľ mali len tri kusy, ale ubezpečili nás, že na  budúci mesiac donesú určite viac.

Odkazy:
http://www.eplanet.sk/
http://www.vakat.cz/
http://www.listovani.cz/

-qr-
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010