Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Zrážky s operou

O tom, že členovia Multispace tímu v zásade neodmietajú žiadne hudobné žánre (teda väčšinu), ste sa už mali možnosť presvedčiť na základe našich príspevkov o hudbe. Avšak určite ešte neviete, že máme radi aj operu. O opere som sa doteraz písať neodvážila, avšak práve nastala tá správna chvíľa. Impulzom pre tento príspevok sa stalo predstavenie študentov bratislavskej VŠMU pod názvom "Zrážky s operou", ktoré malo v apríli svoju premiéru v Divadle v podpalubí. Študenti hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU pre nás pripravili predstavenie, ktoré určite posunie operu bližšie k "človekovi milión". :) Predstavenie je zmesou pre priemerného fanúšika opery (ako som ja) známych i menej známych árií z rôznych operných diel (napr. Rusalka, Čert a Káča, Komedianti). Árie sú prepojené sprievodným textom a spolu vytvárajú akýsi "príbeh". Priestor lode dodáva celému dielu istý šmrnc a presviedča o tom, že opera sa dá priblížiť aj súčasnému divákovi a poslucháčovi,  a to pri zachovaní vznešenosti tohto žánru. Ak máte chuť na operu v trošku súčasnejšom podaní alebo ešte neviete, či operu milujete alebo nenávidíte, odporúčam toto predstavenie. Určite sa presvedčíte minimálne o tom, že nám na Slovensku vyrastajú talentovaní operní speváci..:)

PS: A prosím Vás, neberte na predstavenie deti v predškolskom veku. Určite to neocenia ani oni, ani ostatní návštevníci.

-jj-
Poslední komentáře
05.05.2009 21:27:36: Ďalšie kolo opernej zrážky si určite nenechám ujsť. Aj keď neviem, duchom som stále dieťa v predškol...
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010