Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Náhrada za Last.FM

Ako už možno viete populárny hudobný web Last.FM zmenil svoju politiku. Funguje naďalej, ale ak chcete používať všetky jeho vymoženosti, musíte platiť. Čiastka nie je horibilná - 3euráče. Bolo to dosť očakávané, hlavne pri takom počte užívateľov. Ale prečo platiť za niečo, čo môžete mať zadarmo? Multispace vám prináša prehľad hudobných alternatív, ktoré sú možno zaujímavejšie ako Last.FM a sú zadarmo.

Vedecký prístup k hudobnému vkusu - Signalpatterns
Tak toto je fakt zaujímavé. Pomocou vedeckých metód a psychológie vám Singal Patterns určí váš hudobný vkus. Od -5 do +5 ohodnotíte vybrané hudobné ukážky a softvér vám určí váš hudobný vkus - akej muzike holdujete, akú neznášate. Celý test síce trvá dlhšie (mne to trvalo asi 10minút) ale potom sa už len čudujete. Ak neznášate trashmetal, tak ho vo svojom playliste nenájdete. Neviete, akú hudbu máte radi? Signal Patterns vám to povie.
http://www.signalpatterns.com/

Cesta pre hudobných prieskumníkov - Highway61
Radi objavujete novú muziku? Tak Sixtyone je stránka pre vás. Autori webu to poňali opačným smerom. Umelci sem nahrajú svoje skladby a poslucháči ich hodnotia. Čím lepšie hodnotenie, tým je skladba počúvanejšia a vice versa. Garantujem vám, že tu objavíte skryté hudobné poklady. Väčšinou sú tu neznámy umelci, ale o to väčšiu radosť budete mať ak nájdete hudbu svojmu srdcu blízku. Poprípade, ak ste hudobník, na 61tke sa môžete realizovať. Aj pri písaní toho článku mi 61tka hrá... :)
http://www.thesixtyone.com

15 tisíc albumov zadarmo - Jamendo
Jamendo sa asi najviac podobá kapitalistickému Last.FM s tým rozdielom, že tu je všetko zadarmo. Priamo z týchto stránok si môžete stiahnuť celé albumy, dokonca aj s obalom. Ich hudobný prehrávač môžete integrovať priamo na vaše stránky, blogy a čo ja viem, kam ešte:) Pre mňa to je veľké plus. Medzi posledné objavy radím Mayu Filipič - klaviristku zo Slovinska.
http://www.jamendo.com

Filtrujem, teda som - The Filter
Pôvodná myšlienka Petra Gabriela zhmotnená do webovej stránky. Pioner digitálnych médií - Peter Gabriel mal víziu, internet je miesto s množstvo potrebných či nepotrebných informácií a preto by mal existovať nejaký filter, ktorý by vám vybral ideálne informácie. Ak chcete vidieť ako funguje takýto filter na vlastné oči, navštívte TheFilter. Pomocou matematických algoritmov (Bayesianov algoritmus, ktorý sa používa na spamy), umelej inteligencie a vstupu od užívateľa vám vyfiltruje pre vás vhodnú muziku, filmy a pod. Na mňa príliš komplikované ovládanie, ale na druhej strane filter obsahuje väčšinu interprétov hraných aj v našich rádiách. Výhodou je import vašich skladieb z Last.FM, čo pomôže pri lepšej filtrácii...
http://thefilter.com

Hudobný raj blogger - The HypeMachine
Nemáte čas sledovať hudobné relácie, surfovať po webe, zisťovať aké skladby práve letia? Hypemachine to urobí za vás. Neúnavne prehľadáva blogy a získané skladby prehľadne usporiada. Asi najlepšou funkciou je zeitgeist, kde sa nachádzajú najpočúvanejšie skladby(albumy, umelci) za dané obdobie. Ideálne miesto, ak ste žhaví po žhavých novinkách...
http://hypem.com/

Hudobno-sociálnych webov je v poslednej dobe ako húb po daždi. Pre krátkosť času som ich nestihol všetky prezrieť, preto ešte zopár tipov na záver. Ďalšou zaujímavou alternatívou môže byť Jango, Blippr alebo Imeem. Do komentárov však môžete napísať vaše skúsenosti, poprípade iné alternatívy.


-qr-
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010