Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Hudobný občasník 07/09

Máme tu ďalšie číslo hudobného občasníka, a to je dôvod na menšiu oslavu. Je totiž už tretí v poradí! :) Pripravil som pre vás tri nové albumy, ktoré vyjdú alebo vyšli v najbližšom období a záver je venovaný špeciálne metalu!!  YEAH! :)

Starí indie rockoví veteráni Sonic Youth minulý týždeň vydali svoj ďalší album s názvom The Eternal. Na albume sa nachádza 12 skladieb, jednu zo skladieb venovali beatnickému básnikovi Gregorovi Corsovi. Pri tejto príležitosti vyšiel aj Vinyl, kde spolupracovali s Beckom. O tomto albume môžem prehlásiť, že je presne taký, ako by sme od SY čakali, možno trochu viac rockovejší. Po albume sa zase dostali do pozornosti médií a v jednom interview vyhlásili, že Radiohead zabíja svojim marketingovým ťahom - Zaplať koľko chceš ("Pay how much you want") hudbu. No nič, to nech si vyriešia medzi sebou. Hľadal som pre vás nejakú skladbu z nového albumu, ale evidentne Sonic Youth nič nedarujú zadara. Vypočujte si aspoň Sugar Kane z albumu Dirty.

Sonic Youth - Sugar Kane

Na album od tejto skupiny fanúšikovia nedočkavo čakali už viac než dva roky. Reč je o skupine Rodrigo Y Gabriela, o mexičanoch žijúcich v írskom Dubline. V roku 2006 vydali svoj debutový album a odvtedy som aj ja netrpezlivo čakal na druhý. Takže nový album sa bude volať 11:11 a vydanie je naplánované na 7. septembra 2009. Je to síce ešte ďaleko, ale tešiť sa môžeme už teraz. Na tomto albume už nebudú cover verzie, všetky skladby si napísali sami. Ako hosťa si prizvali metalového veterána Alexa Skolnicka z Testamentu. Už podľa názvu albumu je zrejmé, že bude obsahovať jedenásť skladieb, ale zároveň Rodrigo Y Gabriela na tomto albume vzdávajú poctu jedenástim hudobníkom, ktorí ich inšpirovali. Na našich stránkach sa nachádza ich inštrumentálna verzia skladby k filmu Nightmare before the christmas, stačí len trochu pohľadať. Celý soundtrack sme Vám darovali ako darček pod vianočný stromček :) Prikladám jednu skladbu Satori z ich prvého albumu Rodrigo Y Gabriela.

Rodrigo Y Gabriela - Satori

Priznám sa, že posledný album - Pocket Symphony z roku 2007 ma veľmi nenadchol a rýchlo sa mi vytratil z prehrávača. Áno, reč je o francúzskom due Air. Pred niekoľkými dňami sa zase vynorili a ohlásili vydanie nového albumu Love 2 na jeseň tohto roku. Je to už ich piaty album. Tento bude obsahovať 12 skladieb a vydáva ho vydavateľstvo Astralwerks. Album nahrávajú vo vlastnom štúdiu Atlas, ktoré je podľa slov Toma Breihana  z Pitchforku, jedným z najluxusnejších nahrávacích štúdií na svete. Ak nevydržíte do jesene, nemusíte zúfať:  7. júla vychádza singel "Do the Joy" a následne 25. augusta singel "Sing Sang Sung". Uvidíme, čo nám títo francúzi ponúknu tentokrát :) Prikladám skladbu Venus z albumu Talkie Walkie.

Air - Venus

Čo sa stane, ak sa stretnú ôsmi hudobníci z Kuby, Talianska a Nemecka? Alebo inak, čo sa stane, ak sa stretnú hudobníci, ktorí majú radi trash metal (Slayer, Megadeath), death metal (Death, Dismember) a heavy metal (Iron Maiden, Judas Priest alebo Black Sabbath)? No nič nezvyčajné,  vznikne predsa skupina so španielským názvom - Combo de la muerte, hrajúca voodoo latin jazz :) Objavil som ich len nedávno, ale na konte majú už dva albumy - La Maledicion del Combo (2006) a Tropical Steel (2008). Podľa ich blogu na myspace práve pracujú na ďalšom albume s názvom Gods of Metal :) Niekto by mohol namietať, že to je len kopírovanie, ale Combo de la muerte so svojím voodo latin jazzom to robia s vášňou. Dosť bolo rečí, príjemný posluch...
Ešte odkazy: MySpace, Last.FM

Combo de la muerte - South of Heaven (Slayer cover)TwitterFacebookMySpaceDigg
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010