Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Hudba z netu skoro zadarmo

Ak vás omrzela hudba, ktorú počúvate každodenne z rádia, alebo v prehrávači, mám pre vás niečo nové - výber hudobných internetových vydavateľstiev (netlabel). Niektoré Netlable sa datujú už od roku 1996, niektoré už zanikli (zanechali ale za sebou hudobníkov, ktorí sa z hudobného undergroundu predrali až do uší más) a ďalšie zase vznikli. Majú (mali) však spoločný cieľ, rozdávať radosť hudbou. Väčšina spomenutých ponúka albumy umelcov zadara, respektíve za smiešne peniaze a kvalita ďaleko prevyšuje ich cenu :)

1. Aerotone (www.aerotone.net)
Aerotone je nemecké vydavateľstvo, ktorý presne charakterizuje ich slogan: "We are a netlabel and we love melancholic music." Všetky albumy sú voľne stiahnuteľné. Na tejto hudobnej scéne fungujú už zopár rokov. Ak by som vybrať nejakú kapelu z množstva, ktoré Aerotone zastrešuje, tak to bude Entertainment for the braindead - hydrophobia  alebo Cantaloup - On a hill not far away. Poslednú dobu sú ticho ale z twittra viem, že na niečom pracujú...

2. Slnko records (www.slnkorecords.sk)
Známe slovenské vydavateľstvo, vzniklo z iniciatívy Shiny z Longitalu. O kvalite svedčí aj to, že Ján Boleslav Kladivo vyhral Radio_Head Awards za najlepší album roka 2008. Máte záujem a dobrú slovenskú muziku, tak slnko records (SR) je miesto pre vás. Mne osobne sa páči kapela Tu v dome a Zuzana Homolová. Živé kvety, noisecut alebo intelektuálni rappery (ako sa sami nazývajú) modré hory sú jednými z mnoha, ktorých vydáva SR.

3. Camomille (http://camomille.genshimedia.com)
Camomille je neprofitujúca organizácia poskytujúca hudbu bezplatne. Ich katalóg je skutočne obrovský. Koncom roku 2007 vydali stý album, ktorý tvoria skoro všetci hudobníci, vydávajúci pod camomille. Album má viac než 44 skladieb s celkovou dĺžkou viac než 3 hodiny. CAM100 môžete stiahnuť tu. Túto kompiláciu vrelo odporúčam, rozšírite si svoj hudobný obzor a možno nájdete ďalšieho hudobného miláčika. Ja som tak objavil Bliss (Henrik José). Camomille je zameraný skôr na elektronickú hudbu, ambient a možno postrock, ako som spomínal ich katalóg je skutočne obrovský, ale hlavne zadara :)

4. Matamore (www.matamore.net)
Francúzsky hudobný netlabel fungujúci od 2002, zameraný skôr na francúzsku hudbu. Z ich "stajne" pochádza dosť známe hudobné zoskupenie tunng. Pravidelne vydávajú nové albumy, organizujú koncerty, u nich to žije:) Množstvo rôznorodých hudobných žánrov na jednom mieste. Každý si niečo nájde...

5. Monotonik (www.mono211.com)
Na hudobnej scéne sa pohybujú od roku 1996. Majú veľmi dobrý čuch "sluch", hlavne čo sa týka ambientu alebo chillout(u). Mno umelcov, ktorí u nich začínali sú teraz na hudobnom výslní... Hudba nie pre všetkých, niektorí umelci príliš experimentujú :)

-qr-
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010