Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Berlin Calling - Paul KalkbrennerZdroj: www.berlincalling.de

Nestáva sa to často, ale naprv som sa dostal ku hudbe z filmu, než ku filmu samotnému. Takže začnem popisom odzadu. Na stránkach Motel De Moka (kde čerpám stále novú a neznámu hudbu) som si vypočul v článku nazvanom Traveling Without Moving dve skladby od Paula Kalkbrennera - Aaron a Since 77. Po veľmi dlhej dobe sa mi zapáčil nejaký DJ, tak som sa s Vami chcel podeliť :)

Paul Kalkbrenner - Berlin Calling
Je čerstvý soundtrack ku rovnako menovanému filmu Berlin Calling. Celý album vytvoril Paul Kalkbrenner, ktorý si mimochodom v tomto filme zahral aj hlavnú úlohu. Na celom albume ako aj vo filme prevažuje drum&base. Zohnal som niekoľko ukážok, takže to môžete posúdiť sami. Celý album môžete kúpiť buď na beatport alebo v i-tunes šope. A mimochodom vydavateľom tohto albumu bol net-label bitchcontrol.de a v Európe vychádza 28. novembra 2008.
A čo napísať o Palkovi? Nuž už v '85 začal navšetovať lekcie hudobnej teórie a trúbky  :) a po čase sa z neho stal d&b DJ v známych nemeckých kluboch. Koncom devädesiatich rokov bol dokonca producentom a editorov na nemeckých staniciach ard, zdf, rtl atď. Od začiatku nového milénia hráva po celom svete. A v roku 2008 je zakladateľom a zároveň aj hlavnou postavou filmového projektu BERLIN CALLING.

Filmový projekt BERLIN CALLING
Celý film vlastne svojím syrovým spôsobom zobrazuje DJ Ickarusa  (Paul Kalkbrenner)v skutočných kluboch v Berlíne - jeho hudbu, priateľov a súkromný život. Je to dráma, v ktorej má hlavnú úlohu hudba, presledovaná drogami, láskou a nepríčetnosťou. Dúfam, že som Vám zmiatol aspoň tak, ako som sa ja zamotal do týchto viet. Ešte dodám, že to je tretí film Hannes Stoehr (predchádzajúce filmy boli Berlin is in Germany, One Day in Europa).

Oficiálny trailer:
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010