Multispace

Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom...

Nezábudník

Kalendar

Gagy 2010

Gagy2010

Vaša hudba

Nahraj...

Komentáre

Archív

Ágaetis byrjun oslavuje desiate výročie. Soundcloud na Multispace. 99stranový Artfilm. Bodka.

V Anglicku nie sú novinári platení od počtu slov, ale od počtu bodiek za vetou. Za bodkou v nadpise majú "extra cash". Takže, ak by sme boli v Anglicku a Multispace by bol čitateľsky príťažlivý komerčný plátok, máme už pekne zarobené. :) Ale k téme. Island nie je len o zime, snehu, depresiách alebo o krachu bankového sektora. Je aj o dobrej muzike. Jednou z najznámejších islandských skupín je bezpochyby Sigur Rós (víťazná ruža), ktorá v týchto dňoch (12.7.09) oslavovala 10. výročie vydania ich prelomového albumu Ágaetis byrjun. Na oficiálnych anglických stránkach (www.sigur-ros.co.uk) je množstvo zaujímavých informácií. Špeciálne k tomuto výročiu si môžete stiahnuť živú verziu skladby Hafsól a video  Ny¦üja Lagi z ich vystúpenia v Islandskej opere 12. júna 1999.
Multispace pre Vás, špeciálne k tomuto výročiu, zistil, o čom vlastne Sigu Rós spieva :) Na  stránkach Always On The Run nájdete originálne texty (v hopelandičtine), ako aj preklady v angličtine. Ak nerozumiete anglicky, použite babylonskú rybičku od yahoo, alebo translatora od googlu.
Na našich stránkach sa zase nachádza odkaz na Soundcloud (vľavo dole!). Zvedavci už zistili načo slúži a lenivci tu majú skrátený návod: Soundcloud je sociálna služba pre vašu hudbu. Nahráte tam svoje hudobné výtvory a ostatní užívatelia sa k skladbe môžu vyjadriť. Výhodou je to, že komentár môžete napísať priamo k určitej časti skladby. Multispace tím má samozrejme vlastnú schránku www.soundcloud.com/multispace, kde môžete nahrávať svoje skladby. To je ten odkaz vľavo dole!:)
Tento víkend (20.6.09) sa začína v Trenčianskych Tepliciach 17. ročník filmového festivalu Art Film 2009. Organizátori konečne zverejnili program festivalu, ako aj katalóg filmov, ktorý má úctyhodných 99 strán. Na oficiálnych stránkach nájdete aj informácie o možnostiach ubytovania. Multispace tím vám odtiaľ určite prinesie aspoň kratučký článok. Čo sa týka nášho "edičného plánu" splnili sme ho na 133%, teda okrem Sprievodcu Pohodou č.2 (na ktorý sa nevie dokopať nikto z nášho tímu).
Sumarizácia: Článok obsahuje presne 20 bodiek plus 4 bodky v nadpise. Spolu to máme, 28 bodiek (za bodky v nadpise sú extra body)! Budeme veľmi radi, ak si tento "článok" prečíta aspoň 28 ľudí :)

Váš neúnavný Multispace tím
Žádné komentáře
 
Multispace - Hudba, literatúra, divadlo iným pohľadom... © 2010